Haziran’da PlayStation 5 fırtınası esecek!

0
76
gösterim

Sony yeni nesil konsolu PS5’i bu yılın son çeyreğinde satışa sunacak. Önümüzde 3 – 4 ay gibi bir süre kalmış olmasına karşın hala PS5’in tasarımını görebilmiş değiliz. Muhtemelen Sony Interactive Entertainment Haziran ayında düzenleyeceği özel etkinlikle PlayStation 5 kasası ve oyunları hakkında bilgi verecek. Zira bu durum yabancı basın tarafından da onaylanmış durumda.

Haziran’da PlayStation 5 fırtınası esecek!

VentureBeat’ten Jeff Grubb’un açıklamalarına göre Haziran’da gerçekleşecek olan PlayStation 5 etkinliğinde dünya kadar oyun tanıtılacak. Elbette buradaki tüm oyunları birinci parti yapımlar olarak algılamamak gerekiyor.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Microsoft da Xbox Series X için bir etkinlik düzenlemişti. Nitekim düzenlenen etkinlikte ortaya çıkan pek çok oyunun daha önceden duyurulmuş olan yapımlar olduğunu gördük.

Nitekim PlayStation 5 için duyurulacak olan yapımların da pek çoğu 3. parti geliştiriciler tarafından daha önce tanıtılmış oyunlar olabilir.

Elbette oyun severlerin asıl merak ettiği konu PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan birinci parti oyunlar. Hali hazırda Naughty Dog fazlasıyla meşgul olduğu için bu stüdyonun geliştiriciliğini üstlendiği yeni bir Uncharted oyunu gelmeyecektir. Genel beklenti ise SantaMonica’nın yeni bir God of War oyunu tanıtması yönünde. Lakin Sony’nin böyle bir oyunu da konsolun çıkışıyla eş zamanlı duyurması biraz zayıf bir ihtimal diyebiliriz. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin