Honor X10 ekran detayları kesinleşti! Bu fiyata bu ekran!

0
60
gösterim

Teknoloji gündemini yakından takip edenlerin de bildiği üzere Honor 20 Mayıs’ta özel bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte 5G destekli Honor X10 modelinin tanıtılması planlanıyor. Şimdiye kadar bu telefon ile ilgili sızdırılan detaylarda X10’un pek çok özelliği ortaya çıkmıştı.

Honor X10 ekran detayları kesinleşti! Bu fiyata bu ekran!

Son olarak Honor’ın Weibo hesabı üzerinden yapılan paylaşımda telefonun ekran özellikleri de belli oldu. Dilerseniz bu paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Çince bilmesek de telefonda 90Hz ekran desteğinin yer alacağı, paylaşılan görselden net bir şekilde anlaşılabiliyor.

Zaten son dönemde 90Hz ekrana sahip telefonların sayısı hayli arttı. Hatta önümüzdeki dönemde çıkacak olan yeni nesil iPhone modeller ile Note modellerinde 120Hz’lik ekranın yer alacağı belirtiliyor. Elbette bu şimdilik bir söylentiden ibaret.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Ekranların yenileme hızı arttıkça batarya tüketimi de artıyor. Bu sebepten ötürü bazı akıllı telefon üreticileri yüksek yenileme hızlarını opsiyonel olarak kullanıcılara sunuyorlar. Yani dilerseniz ayarlara girip ekranın yenileme hızını daha makul seviyelere düşürebiliyorsunuz.

Genel olarak bakıldığında yenileme hızı yüksek bir ekranın özellikle oyunlarda büyük avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Muhtemelen 2021 ile birlikte 90Hz ekrana sahip telefon sayısı da önemli ölçüde artacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin