Horizon Forbidden West Çıkış Tarihi Ertelendi

0
75
gösterim

Sony, E3 2021 etkinliğinde yapmış olduğu açıklamayla beraber Horizon Forbidden West‘i 2021 yılında piyasaya sürmeyi planladıklarını ifade etmişti. Horizon Zero Dawn’ın devam oyununun ne zaman çıkış yapacağı merak konusuyken, Horizon Forbidden West çıkış tarihi 2022‘ye ertelendi.

Gamecom 2021 etkinliği sırasında yapılan duyuruya göre, önümüzdeki yıla ertelenen oyunun çıkış tarihi de 18 Şubat 2022 olarak açıklandı. Normalde 2021 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen oyunun ertelenme nedeni de tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi olarak gösteriliyor.

Konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulunan oyun direktörü Mathijs de Jonge, Horizon Forbidden West’in pandemi sırasında geliştirildiğini ve bu süreçte oldukça zorlandıklarını söyledi. Ancak ortaya kaliteli bir yapım çıkartmak adına sıkı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Mathijs de Jonge, Horizon Forbidden West’i istenilen kaliteye getirmek için biraz daha zamana ihtiyaçları ve ekip olarak oyunu 2022’ye ertelemekte karar kıldıklarını belirtiyor.

Erteleme kararı için de uzunca bir süre düşündüklerini söyleyen De Jonge, ayrıca oyun severlerin yoğun ilgisine karşı da teşekkürlerini iletti. Bununla beraber Horizon hayranlarına bir müjdede de veren De Jonge, Horizon Zero Dawn’ın PlayStation 5’te 4K çözünürlükte 60 FPS ile çalışacağını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin