HTC yükselişte! Efsane geri döndü!

0
62
gösterim

HTC, akıllı telefonlarıyla bir zamanlar oldukça popülerdi, ancak pazara giren yeni modeller ile rekabet etme konusunda başarısız olmuştu. 2019 yılından bu zamana kadar düşüşte olan firma, 2020 yılının Kasım ayında ilk kez yükselişe geçti.

Bu yükseliş çok büyük olmasa da, şirket için umut verici bir gelişme oldu.

HTC uzun bir aradan sonra yükselişe geçti!

HTC, Kasım ayı için 19.7 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Şirket geçtiğimiz yıl Kasım ayında ise 19.5 milyon dolar gelir elde etmişti. Böylelikle uzun süredir düşüşte olan HTC, gelirinde neredeyse yüzde 1’lik büyüme yaşamış oldu.

Diğer firmalarla karşılaştırıldığında aslında çok yüksek bir gelir değil. Ancak şirket Ekim ayında 15,1 milyon dolar gelir elde edebilmişti. Bununla karşılaştırıldığında oldukça iyi bir yükseliş diyebiliriz. 2020 yılının Kasım ayına kadar HTC’nin toplam geliri ise 210 milyon dolar oldu. Geçen yıla oranla şirket toplam gelirinde neredeyse yüzde 44.8’lik bir kayıp yaşamış. Şirketin 2019 yılı toplam geliri 320 milyon dolardı. Ancak yine de önümüzde daha Aralık ayı bulunuyor. Şirketin geçen yılki gelirini elde etmesi imkansız olsa da en azından aradaki fark biraz kapatılabilir. 

2021 yılına bakıldığında, HTC’nin VR ürün serisine odaklanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca şirket daha fazla 5G akıllı telefonda piyasaya sürebilir. Ancak bu aşamada şirketin gelirinde büyük bir etki yaratması pek olası görünmüyor.

Karşınızda Samsung Galaxy S21 serisi!Güncel

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin