Huawei 5G sayesinde rakiplerine fark atacak

0
117
gösterim

Ülkemizde de hayli aktif bir görünüm sergileyen Huawei, önümüzdeki günlerde yeni üst segment P40 modelleriyle kullanıcı karşısına çıkacak. Şimdiye kadar Huawei P40 modelleri ile ilgili pek çok detay sızdırıldı.

Sızdırılan bu bilgiler arasında tüm modellerde 5G desteğinin bulunacağına dair de bir ibare vardı. Bilindiği üzere şimdiye kadar üreticiler 5G modelleri premium segmentte satışa sunuyor.

Huawei 5G sayesinde rakiplerine fark atacak

Yani bir serideki tüm modeller 5G destekli olmuyor. Örneğin Samsung S20 modellerini ayrı sınıflandırırken, S20 5G’yi farklı bir yerde konumlandırıyor.

Fakat Huawei P40 modelleriyle birlikte bu tabuyu yıkacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün Çinli üretici tarafından da onaylanan rapora göre bu ay içerisinde tanıtılacak olan tüm P40 modelleri 5G teknolojisini destekleyecek.

Huawei’nin gerçekleştireceği etkinlikle P40, P40 Pro ve P40 Premium modellerini tanıtması bekleniyor. Genel kanı yalnızca P40 Premium modelinde 5G teknolojisinin bulunacağı yönündeydi. Fakat görünen o ki tüm P40 modelleri 5G teknolojisiyle donatılmış olacak.

Elbette şu anda bu durumun bizim için bir esprisi yok. Çünkü henüz ülkemizde bu teknolojiyi destekleyen bir operatör mevcut değil. Fakat birkaç yıl içerisinde muhtemelen Türkiye’de de 5G aktif olarak kullanılmaya başlanacaktır. O zaman bu teknolojiden yararlanmak isteyenlerin ellerindeki LTE destekli cihazları 5G destekli cihazlarla değiştirmeleri gerekecek. Kısaca özetlemek gerekirse, Huawei geleceğe yatırım yaparak rakiplerine fark atacak gibi görünüyor.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin