Huawei Mate Xs adeta yok satıyor!

0
143
gösterim

Huawei ikinci katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Mate Xs’i bir süre önce tanıtmıştı. Huawei Mate Xs temel dinamikleri açısından selefi Mate X ile aynı görünse de teknik özellikler ve bazı temel dinamikler açısından hayli farklı bir yapıya sahipti.

Çinli üretici özellikle de katlanabilir ekranın omurgasını oluşturan menteşe bölümünde önemli güncellemeler yaptığını açıklamıştı. Bunun yanı sıra yeni bir soğutma sistemi ve 5G desteğiyle donatılan Mate Xs selefi ile aynı fiyattan yani 2400 dolardan satışa sunuldu.

Huawei Mate Xs adeta yok satıyor!

Huawei tarafından yapılan açıklamada Mate Xs’in ilk stoklarının saniyeler içerisinde tükendiği belirtildi. Yeni partinin ne zaman geleceği yani Mate Xs’in tekrardan hangi tarih aralığında satışa çıkacağı da duyuruldu.

Çinli teknoloji devi 8 Mart itibariyle bir miktar Mate Xs’in tekrardan raflardaki yerini alacağını açıkladı. Muhtemelen 2. parti de satışa çıktığı anda tükenecektir.

Bu arada şunu da belirtmemiz gerekiyor. Huawei, ilk etapta kaç adet Mate Xs’i satışa sunduğunu açıklamadı. Fakat genel kanı bu rakamın Mate X ile aynı olduğu yönünde. Huawei’nin ilk katlanabilir ekranlı modeli de satışa çıktığı ay 100.000’den fazla satmayı başarmıştı.

Huawei’nin yeni katlanabilir ekranlı cihazını Çin dışında hangi pazarlarda satışa sunacağı ise şimdilik belli değil.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin