Huawei uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile patlama yaptı

0
161
gösterim

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırdığı inkar edilemez. Bu durum akıllı saat, bileklik ve kablosuz kulaklık gibi ürünlerin de satışlarına yansımış durumda.

Geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda özellikle akıllı saat pazarında önemli bir artışın yaşandığını söylemek mümkün.

Dünyanın önde gelen analiz ve araştırma şirketlerinden biri olan Canalys’in raporuna göre de akıllı saatlere olan talep 2020’nin ilk çeyreğinde 2019’un aynı dönemine oranla yüzde 12 artmış durumda. Üstelik koronavirüs salgınına rağmen! Bu artışın başrol oyuncusu ise uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile dikkat çeken Huawei oldu.

Huawei akıllı saat satışlarını 2 kat arttırdı!

Canalys tarafından yayınlanan rapora göre 2020’nin ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 14.3 milyon adet akıllı saat satıldı. Bu miktarın 5.2 milyonunu Apple satarken, 2.1 milyonunu Huawei, 1.8 milyonunu Samsung, 1.1 milyonunu Garmin ve 0.9 milyonunu da Fitbit sattı.

Burada dikkat çeken unsur ise Huawei’nin yaptığı patlama oldu.

Son dönemde hayli uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile dikkat çeken Huawei, satışlarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 113 arttırdı ve Samsung’u geride bırakmayı başardı.

Çinli üretici geçtiğimiz yılın aynı döneminde 1 milyon akıllı saat satarken bu yıl ise satışlarını 2.1 milyona yükseltti. Görünen o ki Huawei uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile müşteri kitlesini daha da genişletecek.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin