Huawei’den 65W’lık süper hızlı şarj aleti

0
251
gösterim

Akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi şarj süresi olarak son yıllarda öne çıkmaya başladı. Çabuk tükenen pillerin hızlı bir şekilde tekrar dolması kullanıcı deneyimini yukarı taşıyan bir unsur olarak ele alınıyor.

 

 

Bu nedenle üreticiler de hızlı şarj teknolojilerine yoğunlaştı. Akıllı telefon pazarının devlerinden olan Huawei’nin de bu konu için geliştirdiği süper hızlı şarj aleti süreyi oldukça kısaltacağa benziyor.

 

 

Huawei, özellikle yüksek batarya kapasitesi olan cihazlarının hızlı bir şekilde yenilenmesi için adeta bir seferberlik başlattı. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan 65W’lık hızlı şarj adaptörü Weibo isimli sitede ortaya çıktı. USB Type-A ve USB Type-C girişleri olan hızlı şarj aletinin yüksek kapasiteli bataryaları yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede tam doldurması bekleniyor.

Huawei gibi yine Çin merkezli Xiaomi, Oppo gibi firmaların da hızlı şarj konusunda çalışmaları mevcut. Xiaomi ve Oppo’nun önümüzdeki yıl itibariyle 100W’lık şarj aletlerini pazara sunması bekleniyor.

Huawei’nin hızlı şarj aletine ait görsellerde cihazın 35 dolar fiyat etiketine sahip olacağı görüldü.  

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin