Huawei’den beklenmedik işçi çıkarma kararı!

  0
  178
  gösterim

  Çinli teknoloji devi Huawei ciddi sayıda işçi çıkarma kararı aldı. ABD ile uzun süredir büyük bir sorun yaşan Huawei, ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalmıştı. Lakin geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın, “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebilirsiniz açıklamasından sonra firma, sorunları geride bırakmaya hazırlanıyor.

   

   

  HUAWEİ’İN KÜÇÜLME KARARI ŞAŞIRTTI!

   

   

  Çinli teknoloji devi Huawei’in üzerinde uzun süredir devam eden baskılar ABD’ Başkanı Trump’ın açıklaması ile kaldırıldı. Önümüzdeki haftalarda normal seyrinde yoluna devam etmeyi planlayan firma, uygulanan baskıya direnme konusunda kısmen başarılı olsa da küçülme kararı açıkladı.

  Huawei’in ABD merkezli arge firması Futurewei Technologies’in yüzde 70’i ile yollarını ayıracağını duyuran firma, tam 600 kişinin işine son verecek. Geriye kalan 250 kişilik ekip ise Silikon Vadisi, Chicago, Washington ve Dallas operasyonlarının yönetiminde yer alacak.

   

  HUAWEİ TÜM GÜCÜ İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR!

  Geçtiğimiz aylarda büyük badireler atlatan Huawei’in bir kaç hafta sonra rutinine dönmesi bekleniyor. Söz konusu dönemde büyük yara alan firma, büyüyerek ilerlemeye devam ediyor. 2018 yılında 200 milyon dan fazla sevkiyat ile yılı kapatan Çinli üreticinin 2019 yılında 270 milyon sevkiyata ulaşacağı belirtiliyor.

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin