Huawei’den üst düzey kablosuz hoparlör: Sound

0
10
gösterim

Huawei’nin son yıllarda ABD ambargolarıyla başı dertte ve bu nedenle farklı pazarlarda yeni ürünlerle tüketicilere ulaşmaya çalışıyor. Çinli firma tarafından tanıtılan son ürün Devialet ortaklığıyla geliştirilen üst düzey kablosuz hoparlör oldu. 

İki firma daha önce de 2019 yılında Huawei Sound X için güçlerini birleştirmişti. Firmanın piyasaya çıkan ilk premium kablosuz hoparlörü olan bu cihaz, yüksek kaliteli ses çıkışını tüm kullanıcıların erişebileceği hale getirmişti.

Güçlü bass ve pürüzsüz ses 

Yeni nesil üründe 4 hoparlörlü akustik tasarım kullanılıyor. Bu hoparlörlerden biri 40 wattlık woofer olurken diğer üç hoparlör ise 5 watt güce ihtiyaç duyuyor. İki pasif radyatörün karşılıklı geri dönen ses dalgalarını bastırarak temiz bir ses çıkışı sağladığı Devialet tasarımı sayesinde hoparlörler, gösterişsiz yapısını göz ardı etmeyi sağlayacak ses kalitesine erişiyor.

Her zaman için güçlü basslara sahip olan Huawei hoparlörlerin bu özelliği yeni nesilde de korunuyor. Yeni 1 woofer + 2 pasif birim yapısı sayesinde hem woofer hem de pasif radyatörleri kontrol edebilmek mümkün oluyor. Böylece düşük desibellerde bile basları güçlü şekilde duyabilmek mümkün hale geliyor.

Yeni sistemde her biri 120 derece açıya sahip 3 hoparlör yer alıyor. Bu sistemde hoparlörler birbirleriyle etkileşime geçerek, dinleyici konumunu saptıyor ve optimal deneyim için kendilerini kalibre edebiliyor. Ayrıca sistemde dört farklı ses efekti de bulunuyor.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin