Huawei’nin otomatik park sisteminin yetenekleri sergilendi

0
64
gösterim

ABD yaptırımlarının gölgesinde faaliyetlerini sürdüren Huawei’nin bir müddettir otomotiv bölümünde de uzunluk gösterdiği biliniyor. Hatta Çin’de piyasaya sürülen kimi elektrikli arabaların kullandığı teknolojilerde şirketin imzası bulunuyor. Huawei ADS olarak isimlendirilen otomatik park sistemini de bunlara örnek gösterebiliriz.

Huawei’nin otomatik park sistemi çalışırken görüntülendi

Son yıllarda elektrikli arabaların yaygınlaşması ile Huawei de bir müddet evvel otomotiv bölümüne giriş yaptı. Bu alanda milyonlarca dolarlık yatırım yapan ve geliştirdiği teknolojileri öbür şirketlere sağlayarak daha düzgün arabalar üretilmesine katkı sağlamayı gaye edinen Huawei, artık de otomatik park sistemiyle gündeme geldi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın nisan ayında HarmonyOS ile donatılan Arcfox Alpha S elektrikli arabaları vitrine çıktı. Huawei’nin otonom araçlara, MESKEN araştırma ve geliştirmeye yaptığı 1 milyar doların üzerindeki yatırımların bir meyvesi olarak lanse edilen bu arabalar, BAIC ile iş birliği içinde geliştirildi. Birebir vakitte arabaların bünyesinde Huawei ADC otomatik park sistemi dahil birçok teknoloji bulunuyordu.

Huawei’nin otomatik park sistemi; 12 ultrasonik radar ve 13 panoramik kamera ve lazer yol bulucularına konut sahipliği yapıyor. Bunun dışında şirketin kendi üretimi Kirin 990A işlemcisinden güç alıyor.

Birinci çıktığı günden itibaren olumlu geri dönüşler alan Huawei ADS otomatik park sistemi, bir mühlet evvel ”garage 42” isimli Çinli otomotiv blog muharriri tarafından test edildi. Arcfox Alpha S MESKEN modelini odak alan ve park sisteminin en güçlü durumlarda bile başarılı performans gösterdiğini tabir eden blog muharriri, kelam konusu teknolojinin an itibariyle piyasadaki en düzgün park sistemi olduğu belirtti.

Huawei ADS’nin test edildiği görüntüyü buradan izleyebilirsiniz.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei’nin otomatik park sistemi, blog muharriri tarafından sav edildiği üzere piyasadaki en düzgün park teknolojisi olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin