İnsansı robot yaptığı espri ile gündem oldu

0
55
gösterim

Birleşik Krallık merkezli Engineered Arts’ta geliştirilen insansı robot Ameca, yaptığı bir espri ile gündeme oturdu. İnsansı robot Ameca kendisini görmeye gelen genç bir adama yaptığı espriyle gündeme oturdu. Ameca daha önce Las Vegas’ta düzenlenen CES Fuarı’nda görücüye çıkmıştı.

Fuarda kendisine soru soran bir adama verdiği cevapla popüler olan Ameca sosyal medyada izlenme rekorları kurdu. TikTok’ta paylaşılan görüntüleri ile 3 milyondan fazla izlenen Ameca gündemden düşmüyor.

İnsansı robot yaptığı espri ile gündem oldu

Vbunny adlı bir hesap tarafından paylaşılan görüntülerde, İngiliz şirketi Engineered Arts tarafından yapılan “dünyanın en gelişmiş” insansı robotunu Las Vegas’taki CES fuarında bir kalabalığın önünde dururken görüntülendi. Ameca olarak adlandırılan ve oldukça gerçekçi yüz ifadeleriyle tanınan robot cevaplarıyla gündem oldu. Bir adam Ameca’ya erkek arkadaşı olup olmadığını sordu. Ameca’nın verdiği cevap ise şaşırtıcı. İnsansı robot bu soruya: “Maalesef piyasada değilim” “robotların ilişkileri yoktur” cevabını verdi.

Cevabı ile herkesi güldüren Ameca’nın tepkisi sosyal medyada viral oldu. Robotun tepkisi karşısında farklı düşünen insanlar da mevcut. Bazıları insansı robotun fazla gerçekçi olduğunu ve bundan ürktüklerini belirtiyor. Bazıları ise Ameca’nın cevaplarından ve mimiklerinden etkilendiklerini söylüyor. Siz bu insansı robot hakkında ne düşünüyorsunuz? Robotları gelecekte bir tehdit olarak görüyor musunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin