Instagram zamana dayalı akış sıralaması için testlere başladı

0
38
gösterim

Instagram zamana dayalı akış sıralamasını geri getireceğini daha önce açıklamıştı. Popüler sosyal ağın şefi Adam Mosseri, bunun için testlerin başladığını duyurdu. Zamana dayalı akış sıralamasına ek olarak başka bir akış ayarı da Instagram’ın test programında yer alıyor.
Mosseri paylaştığı videoda Instagram’ın akışında paylaşımların gösterimi için üç seçenekli bir menü görülüyor. “Home” (Ana Ekran) ayarı, kullanıcılara aşina oldukları bir deneyim sunuyor. İçerikler Instagram’ın kullanıcı ilgisini ve beğenisini analiz eden algoritmaları doğrultusunda sıralanıyor. “Favoriler” seçeneğinde kullanıcılar tarafından seçilen belli hesapların paylaşımları gösteriliyor. “Takip Edilenler” seçeneği ise kullanıcıların takip ettikleri hesapların paylaşımlarını zamana dayalı akış sıralamasıyla görmesini sağlıyor.
Mosseri, zamana dayalı akış sıralamasının gelişini aralık ayında ABD Senatosu’nda verdiği ifadede açıklamıştı. Mosseri, yine geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir soru-cevap seansında da favoriler fikrinin testlerinin başladığını dile getirmişti.

Testing Feed Changes ?
We’re starting to test the ability to switch between three different views on your home screen (two of which would give you the option to see posts in chronological order):– Home– Favorites– Following
We hope to launch these soon. More to come. ✌? pic.twitter.com/9zvB85aPSp
— Adam Mosseri (@mosseri) January 5, 2022

Bazı Instagram kullanıcıları test edilen yeni özellikleri şimdiden uygulamada görüyor. Değişikliklerin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı konusunda ise şimdilik bilgi verilmiş değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin