Instagram’da ‘takipçi gizleme’ devri başlıyor!

0
48
gösterim

Meta’ya bağlı Instagram, doğrulanmış hesapların kapalılığını artıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin paylaşımına nazaran, kullanıcılar takipçi sayısının diğerleri tarafından görünmesini engelleyebilecek. Fakat bu özellikten toplumsal medya platformunu kullanan herkes faydalanamayacak.

Toplumsal medya uygulamalarındaki yenilikleri kullanılma sunulmadan evvel açığa çıkaran Alessandro Paluzzi, yeni özelliğin ekran manzarasını paylaştı. Twitter’dan yayınladığı gönderide “Instagram görüntülenebilecek takipçi sayısını kısıtlama özelliği üzerinde çalışıyor” cümlelerini aktardı. Pekala takipçi sayısını kısıtlama fonksiyonu nasıl çalışacak?

Instagram takipçi sayısını göstermeyecek

Yeni özellik sayesinde mavi tiki olan bir kullanıcı dilerse takipçilerini yalnızca kendisine özel kılacak. Bunu yaptığında Instagram, ilgili hesabın “Takipçiler” sekmesini saklı hale getirecek. Hesabın kendisi dışında öteki biri takipçileri görüntülemeye çalıştığında, “Takipçileri sadece …. kullanıcısı görüntüleyebilir” uyarısı çıkacak.


Takipçisi sayısı kapalı hale getirilebilecek. Fotoğraf: Alessandro Paluzzi

Lakin bu özelliği ne yazık ki herkes kullanamayacak. Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı bilgiye nazaran Instagram, yalnızca 4000+ takipçiye sahip doğrulanmış işletme hesaplarının takipçilerini kısıtlamasına müsaade verecek. Şayet takipçi sayınız 4000’den düşükse, mavi tikiniz yoksa ve işletme hesabı kullanmıyorsanız “Takipçiler” kısmı eskisi üzere herkese açık olacak.

Taşınabilir uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, özelliğin şu anda geliştirme kademesinde olduğunu belirtti. Bu da, gelecekte değişiklik yapılabileceği ve bütün Instagram kullanıcılarının erişimine açılabileceği manasına geliyor. Elbette sonuncu kararı Instagram’ın çatı şirketi Meta verecek. Öte yandan takipçi kısıtlama fonksiyonunun kullanıma sunulacağı tarih ise belirsizliğini koruyor.

Pekala ya sizler bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin