iOS 11.4 Beta 5, birçok iyileştirmeye ev sahipliği yapıyor

0
349
gösterim

iOS 11.3’de kullanıcılara sunulmayan AirPlay 2 ve iCloud üzerinden mesajlaşma gibi yenilikler, iOS 11.4 ile birlikte kullanıcılar ile buluşturulacak. Bu kapsamda bugün itibariyle iOS 11.4 Beta 5 sürümü geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

iOS 11.4 Beta 5 çıktı

Dördüncü beta sürümünden 1 hafta sonra yayınlanan iOS 11.4 Beta 5, bir önceki sürümlere kıyasla daha büyük bir boyutta. Beta 4 sürümünde tespit edilen hataların giderildiği iOS 11.4 Beta 5, birçok iyileştirmeye ev sahipliği yapıyor.

iOS 11.4 Beta sürümlerini yükleyen kullanıcılar iki önemli yeniliğe kavuşuyorlar. Bunlardan ilki, iOS 11.3‘te test edilen ancak bir süre sonra geri çekilen iCloud üzerinden iMessage özelliği. Bunun yanı sıra 2 adet HomePod‘u aynı anda yani stereo olarak çalıştırmaya imkan sağlayan AirPlay 2 kullanıcılara sunuluyor.

AirPlay 2 sayesinde Bluetooth hoparlörlerinize aynı anda tek bir sesi aktarabiliyorsunuz. Ancak, beta sürümlerinin geliştiriciler için yayınlandığını ve birçok hataya ev sahipliği yapabileceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.   iOS 11.4 Beta 5 güncellemesini yükleyebilmeniz için, cihazınızın UDID kaydının bulunması veya geliştirici profiline sahip olmanız  gerekiyor.

iOS 11.4 güncellemesi hangi modelleri kapsıyor?

Test süreci devam eden iOS 11.4 güncellemesini alacak olan Apple cihazları ise şu şekilde:   – iPad Air – iPad Air 2 – iPad Pro – iPad 9.7 – iPad mini 2 – iPad mini 3 – iPad mini 4 – iPod touch 6th – iPhone 5s – iPhone SE – iPhone 6/6 Plus – iPhone 6s/6s Plus – iPhone 7/7 Plus – iPhone 8/8 Plus – iPhone X   (ShiftdeIete)

 

KAYNAK : STAR GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin