iOS 15 ile kapalı olsa bile iPhone’unuzu bulmak mümkün

0
71
gösterim

Apple, WWDC 2021’de iOS 15 ile gelecek özellikleri arasında yer alan ve iPhone’unuzu kapalı olduğunda bile izlemenize olanak tanıyan Find My ağını kullanıma sunacağını açıkladı.

iOS 15 ile akıllı telefon aslında tamamen kapanmayacağı ortaya çıktı. Cihaz kendisini düşük güç konumuna alıyor ve yakındaki iOS cihazın Bluetooth aracılığıyla sinyal almasına ve konum göndermesine izin veriyor.

Apple, mağdur ettiği bir kadına milyonlarca dolar tazminat ödedi!

Şimdiye kadar ki en siyah iPhone

FABRİKA AYARLARINA SIFIRLANSA BİLE ÇALIŞIYOR

iPhone sahibinin, cihazını kaybettikten sonra saatler içinde yerini bulabileceği veya izleyebileceği anlamına geliyor. Apple, Aktivasyon Kilidi açıkken telefon fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bile konum izlemenin gerçekten de çalışacağını belirtti.

Şirket, iOS 15’e güncellenen iPhone ilk kez belirli bir seviyeye geldiğinde çıkan bir iletişim kutusu kullanarak bu yenilik hakkında kullanıcıları bilgilendiriyor. Özellikle Apple, çalınan eşyaların yerinin belirlenmesine yardımcı olmak için bu özelliğe de atıfta bulunmakta. Ancak şirket, genellikle bu amaçlar için Find My ağının kullanılmasını önermemekte.

iPhone’unuzu tamamen kapatmak içinse, akıllı telefon ayarlarından Find My modunu kapatmanız gerekiyor.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin