iPadOS 16, Çoklu Görev Geliştirmeleri ile Gelecek

0
2
gösterim
iPadOS 16 çoklu görev güncellemeleri

Apple, WWDC 2022 etkinliğinde iPadOS 16’yı duyurmaya hazırlanıyor. iPad’ler için yayınlanacak olan yeni işletim sisteminin ne gibi yeniliklerle ev sahipliği yapacağı merak edilirken, Mark Gurman iPadOS 16 hakkında bazı önemli bilgileri takipçileriyle paylaştı.

Apple ürünleri hakkında yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Gurman, yeni iPadOS sürümünün çoklu görev geliştirmeleri ile ön plana çıkacağını ifade etti. Bu güncellemelerin özellikle birçok uygulamayı bir arada kullanan kullanıcıların oldukça işini kolaylaştıracağını dile getiren Gurman, iPad kullanıcılarının arka planda açık pencerelerin boyutunu tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi istediği şekilde ayarlayıp kullanabileceğini söyledi.

iPadOS 16’nın çoklu görev güncellemeleri bununla sınırlı kalmayacağının da altını çizen Gurman, kullanıcıların arka planda hangi uygulamaların açık olduğunu da kolayca görüntüleyebileceklerini dile getirmiş.

Merakla beklenen WWDC 2022 konferansı 6 Haziran Pazartesi günü düzenlenecek. Bu etkinlikte Apple’ın iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9, ve tvOS 16 işletim sistemlerinin yanı sıra, M2 işlemcili MacBook Air, Mac Pro ve Artırılmış Gerçeklik gözlüklerini duyurması bekleniyor.

KAYNAK: Technopat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin