iPhone 13 batarya kapasitesi beklenenden düşük olacak

0
88
gösterim

Apple’ın iPhone 13 serisinde geçmişteki modellere kıyasla daha büyük bataryalar kullanacağı iddia ediliyordu. Bu yıl tanıtılacak olan iPhone 13 serisinde önceki modellere kıyasla büyük bataryalar kullanacağı bugün Weibo’da paylaşılan bir gönderiyle ortaya çıktı.

Paylaşılan gönderide 5.4 inç iPhone 13 mini, iPhone 12 mini’nin 2.227 mAh piline göre mütevazı bir artış olan 2,406 mAh hücreye sahip olacak.

Apple şarj aleti davasını kaybetti

iPhone 13’ün 120Hz ekranları için yeni gelişme

iPhone 13’ün işlemcisi seri üretimde

Her ikisinin de 6.1 inç olacağı iddia edilen iPhone 13 ve 13 Pro, geçen yıl olduğu gibi aynı pil kapasitesine sahip olacak. En son bilgilere göre, bu modeller 3.095mAh pillerle gelecek. Bu da önceki modellerin 2.815mAh pillerine göre iyi bir artış.

iPhone 13 Pro Max, görünüşe göre pil kapasitesinde en büyük artışı elde edecek. Tipster, en üst seviye modelin iPhone 12 Pro Max’in 3.687mAh piline göre önemli bir gelişme olan 4.352 mAh pil sergileyeceğini söylüyor.

A15 BIONIC BATARYA VERİMLİLİĞİNİ ARTIRACAK

iPhone 13 serisinin, Apple’ın yumuşak tahta pil teknolojisine sahip olacağı da bildirildi. Bu da büyük hücrelere sığacak daha fazla alan yaratmaya yardımcı olacak. Pro modellerindeki LTPO teknolojisi ve A15 Bionic yonga seti, iPhone 13 pil ömrünü daha da artıracak.

Pil ömrünün, iPhone 12’ye güç veren yongadan daha fazla güç verimli olduğu söylenen yeni A15 Bionic yonga seti ile daha da artırılacağı iddia ediliyor. Yeni yonga, görünüşe göre Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi’nin (TSMC) geliştirilmiş bir sürümüne dayanıyor.

 

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin