iPhone 13 ile Face ID teknolojisi pandemiye uyum sağlayacak

0
67
gösterim

Apple, Face ID teknolojisinde kararlılığını sürdürüyor. Marka, yeni iPhone ailesinde de parmak izi okuyucusu yerine yüz tanımayı kullanacak. Ancak iPhone 13, Face ID teknolojisiyle pandemi koşullarına ayak uyduracak. Mevcut durumda yüz tanıma teknolojisi, maske ile çalışmıyor. Şirket, yeni iPhone’da ise bu durumu değiştirmeye çalışıyor.

iPhone 13 ile Face ID, kullanıcılar maske ve gözlük takarken dahi çalışacak

FrontPageTech.com’un haberine göre Apple, iPhone 12’ye uyan bir kılıfla, gelişmiş bir Face ID donanımını test ediyor. Markanın kullandığı prototip kasa ile gelişmiş yüz tanıma teknolojisi test sürecini sürdürüyor. Diğer yandan prototip, yeni iPhone’da çentiğin iPhone 12’ye kıyasla daha dar olacağını da bizlere gösteriyor.

Apple’ın bu geliştirmedeki ilk hedefi iPhone 13 ile Face ID teknolojisini hem maske hem de gözlüklerle birlikte kullanmak. Şirket, özellikle pandemi şartlarında maske nedeniyle Face ID’nin pratikliğini kaybettiğinin farkında. Bu yüzden firma, yeni Face ID donanımı test ediyor.

Ortaya çıkan bu gelişme aynı zamanda nerdeyse her yıl gördüğümüz ”Touch ID geliyor” iddiasına cevap oldu. Geçtiğimiz günlerde ise Bloomberg, Touch ID stratejisi konusunda iki yol iddia etti. Birincisi, daha pahalı modeller ekran içi Face ID‘ye sahip olacak. Düşük seviyeli modellerde çentikte Face ID yer alacak. İkincisi ise, üst düzey telefonlarda ekran içi Face ID olacak. Ancak marka, alt modellerde ekran içi Touch ID‘ye yer verecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin