iPhone şarjını tüketen uygulama

0
142
gösterim

Apple destek forumlarında ve Reddit’te ortaya çıkan yüzlerce şikayet, iOS 13’teki bir hatanın Apple Müzik uygulamasının bataryayı tüketmesine yol açtığını belirtiyor. Yazılan şikayetlerde uygulama arka planda şarjın %95’ine kadar tüketebildiği belirtildi. 

iOS 13.5.1 versiyonunu kullanan kişiler, Apple Müzik uygulamasının bataryanın %50 kadarını tükettiğini açıkladı. Üstelik bu süreçte uygulama aktif bile olmuyor.

 

iPhone 11 aldım bataryanın %95’ini tüketiyor

Mojo06 kullanıcı adına sahip bir kişi, “Birkaç gün önce yeni iPhone 11 aldım ve bataryam çok hızlı dibe iniyor. Apple Müzik uygulamasını kullanmadım bile ama arka planda 18 saat boyunca çalışmış ve bataryamın %95’ini tüketmiş gözüküyor. Ayrıca telefonum bu yüzden de çok ısınıyor. Bu yüzden yeni telefonumun bataryası ölecek diye endişeleniyorum.” dedi.

Bazı kullanıcılar sorunun çözülmesi için uygulamayı kapanmaya zorlarken, iPhone’ları yeniden başlatmak, arkaplanda uygulama yenilenmesini engellemek ve mobil bağlantıyı kapatmak da ortaya atılan çözümler arasında yer alıyor. Bazı kişiler ise Apple Müzik uygulamasını komple kaldırıyor.

 

KAYNAK : webtekno

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin