iPhone SE ile İlgili Dikkat Çeken Argüman

0
48
gösterim

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bir müddettir iPhone modellerinin nispeten küçük ekranlı versiyonu olan iPhone SE‘ler ile karşımıza çıkıyor. Teknik açıdan olağan modellerle neredeyse tıpkı olan telefonlar, 4,7 inç büyüklüğündeki ekranları ile küçük bir telefon arayışında olan tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Şimdiyse bu akıllı telefonlarla ilgili dikkat çeken bir tez gündeme geldi.

Kelam konusu savların kaynağı, daha evvelki sızıntıları ile güvenilirliğini kanıtlamış olan Ross Young. Dördüncü kuşak iPhone SE ile ilgili konuşan Young’a nazaran Apple, 2023 yılında 5,7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan yeni bir iPhone SE ile karşımıza çıkacak. Daha evvelki argümanlar, dördüncü kuşak iPhone SE’nin 2024 yılında duyurulacağını ortaya koyuyordu. Ross Young, bu süreyi bir yıl öne çekmiş durumda.

“Bu yıl piyasaya sürülecek iPhone SE’nin ismi değişecek”

*Görsel temsilidir.

Apple, iPhone SE’nin birinci iki jenerasyonunda birebir ismi tercih etti. Lakin Ross Young’a nazaran bu durum, 2022 yılında değişecek. Argümana nazaran üçüncü jenerasyon iPhone SE’nin ticari ismi, “iPhone SE+ 5G” olacak. Bu aygıtın 4,7 inç ekranla geleceğini tabir eden Young’a nazaran telefonun tasarımı mevcut model ile tıpkı olacak. Yeni telefonu evvelki kuşaktan ayıran temel özelliği ise A15 işlemci olarak karşımıza çıkacak.

Apple, 2022 yılındaki planlarına ait resmi bir açıklama yapmadı. Haliyle bu yıl duyurulmasını beklediğimiz üçüncü kuşak iPhone SE’nin çıkış tarihi ve özellikleri hala gizemini görüyor. Birkaç ay içerisinde yeni Apple eserleri ile ilgili yesyeni bilgiler gelecek ve sır perdesi, yavaş yavaş kalkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin