İstanbul Bilişim mağduru binlerce vatandaş isyan etti: ‘Paramızı geri istiyoruz’

0
118
gösterim

İstanbul Bilişim’den teknoloji ürünü satın alan binlerce kullanıcı ürünlerinin kendilerine gönderilmediği ve para iadesi de alamadıkları gerekçeleriyle uzun zamandır sosyal mecralarda şikayetlerini dile getiriyordu.

 

 

SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİLER

Ürünleri teslim edilmeyen ve para iadeleri yapılmayan vatandaşlar önce Tüketici Hakem Heyeti’nin yolunu tuttu ama tüketici lehine çıkan kararlara rağmen ücret iadesi yapmayan firmayı bir çok vatandaş savcılığa şikayet etti. 

“AYLAR OLDU PARAMIZI GERİ İSTİYORUZ”

Uzun süredir stok sıkıntısı yaşadığı bilinen firma geçtiğimiz günlerde konkordato ilan ettiğini duyurdu.Konkordato ilanını haberini alan ve sayıları 30 bini aşan mağdur vatandaşlar şimdi sürecin nasıl ilerleyeceğini merak ediyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan mağdur bir vatandaş “Aylar önce alışveriş yaptım, ne ürünüm geldi ne de paramı iade aldım, çalmadığım kapı kalmadı onlarca kez aradım yine de olumlu dönüş alamadım. Şimdi konkordato ilan edildiğini duydum. Süreç nasıl işleyecek? Paramızı kimden ne zaman alabileceğiz bilmiyoruz. Binlerce mağdur var bir an önce açıklama yapılmalı” dedi.

 

 

Şirketten açıklama şu ifadeler yer aldı:

“İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Kovid-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir.

Konuya vakıf olmayan, tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir paniğe sevk edilmiştir. İcra gibi süreçler kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi yitirmemize neden olunmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.”

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin