Jony Ive yeteneklerini Airbnb için kullanacak

0
39
gösterim

Apple’ın eski baş tasarımcısı Jony Ive ve şirketi Loveform’un en yeni müşterisi oldukça dikkat çekici bir marka oldu. Loveform, önümüzdeki dönemde Airbnb ile ortak çalışmalar yürütecek.
Airbnb’den yapılan açıklamada, Loveform ile “özel bir iş birliğine” gidildiği belirtildi. İki şirket arasında Airbnb’nin yeni nesil ürün ve servislerinin tasarlanması için uzun süreli bir ilişkin kurulacağı da açıklamada dile getirilenler arasında bulunuyor.
Bu iş birliği çerçevesinde Ive, Airbnb’nin iç tasarım ekibinin gelişmesine de yardımcı olacak. Gelen haberler, Airbnb’nin tasarım ekibinde şu sıra bazı değişikliklerin yaşandığı yönünde. Üç kıdemli tasarımcının ekipten ayrıldığı belirtilirken, tasarım şefi Alex Schleifer’in de yarı zamanlı bir role kaydırıldığı söyleniyor.
Ive ve Airbnb CEO’su Brian Chesky’nin de uzun süredir arkadaş olduğu biliniyor. 2015’te Time dergisi için Chesky’ye dair mini bir profil yazısı kaleme alan Ive, Airbnb’nin web sitesi tasarımını övmüştü.
Jony Ive, Apple’dan geçtiğimiz kasım ayında ayrılsa da şirketle bağlarını koparmış değil. Apple hâlâ Loveform’un müşterileri arasında sayılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin