Karalama kampanyasına Bayraktar’dan cevap!

0
283
gösterim

Baykar Makine’nin Teknik Müdürü  Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Teknoloji Takımı’yla ilgili ortaya atılan yalanlara cevap verdi.

 

 

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Mütevelli heyeti başkanlığını yaptığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı hakkında bir açıklama yapan Selçuk Bayraktar, son günlerde yazılı ve sosyal medyada çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden vakfa para aktarıldığı iddiasını çok net bir dille yalanladı.

 

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın resmi hesabından yapılan açıklamayı paylaşarak bir de not düşen Bayraktar, “Güneş balçıkla sıvanmaz. Hiçbir iftira ve karalama, hayatımızı adadığımız Milli Teknoloji Hamlesi yolundan bizi döndüremez!” ifadelerini kullandı.

BİR TEPKİ DE HALUK BAYRAKTAR’DAN

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da, konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “güçlü ve bağımsız Türkiye için proje üretenlerin dindirildiği, engellendiği, ezildiği, yok edildiği dönemler geride kaldı. Yalan, karalama, iftira yoluyla milli teknoloji hamlesi engellenemez” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI’NIN AÇIKLAMASI

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ndan yapılan açıklamada DA vakfa İBB tarafından para aktarıldığı yönündeki tüm iddialar yalanlandı.

Gelirlerin tamamının gönüllü bağışçılardan elde edildiğinin altının çizildiği açıklamada,  “Gelirlerimizin tamamı kurucularımızın bağışlarından oluşmaktadır. Bugüne kadar, vakfımıza kamu tarafından devir ya da tahsis edilmiş bir gayrımenkul, kamudan aktarılmış tek kuruş yoktur.” ifadeleri kullanıldı.

İşte vakıftan yapılan o açıklama:

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin