Kartla temassız ödeme işlem limiti değiştirildi!

0
58
gösterim

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) yeni bir kurala imza attı. Şubat’tan itibaren geçerli olacak şekilde kartlı ödemelerde limit değiştirildi. Salgın tedbirleri kapsamında, temassız ödeme işlem limiti yükseltildi. Temassız işlem limitinin 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk Lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildi.

Kartla temassız ödeme işlem limiti değiştirildi!

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) gönderdiği açıklamada “yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla” bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı belirtildi.

Koronavirüs iki yıldır hayatımıza ve farklı varyantlarla kendini göstererek tehdit olmaya devam ediyor. Hal böyle olunca da sosyal mesafe oldukça önem kazanıyor. Bunu göz önünde bulundurarak ödemelerde temassız işlemin daha fazla yapılabilmesi için limit değiştirildi.

Daha önce 250 Türk Lirası’na çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limiti 7 Mayıs 2021’de 350 Türk Lirası olarak güncellenmişti. Şimdi ise 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk Lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildiği bildirildi. Alınan önlemler kapsamında böylesi bir karar alınması mantıklı diyebiliriz. Özellikle son varyantların yayılma hızına bakılırsa oldukça yararlı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin