Katlanabilir ekranlı tablet Samsung Galaxy Z Fold Tab sızdırıldı

0
96
gösterim

Samsung’un Galaxy Z Flip ve Z Fold serilerinin dışında katlanabilir ürünler yapması bekleniyor. LetsGoDigital’in sağladığı renderlar sayesinde, yeni bir tür katlanabilir Samsung’un nasıl görünebileceğine dair bir fikrimiz oldu.

iPhone 13’ün 120Hz ekranları için yeni gelişme

Samsung reklamlarıyla iPhone 12 Pro Max’i dalga konusu yaptı

Patent, birer gün arayla hem WIPO hem de USTPO’ya sunuldu. Patentler, “Katlanabilir ekrana sahip elektronik cihazlarda kullanıcı arayüzü sağlamaya yönelik yöntem ve cihaz” başlığını taşıyor. ‘Samsung Galaxy Z Katlama Sekmesi’ olarak adlandırılan katlanabilir, üç ekran bölümü ile çift menteşeye sahip. Tamamen katlandığında, iki dış bölümün bıraktığı boşluk, bir S Pen’i ve dikey olarak yığılmış üçlü kamera kurulumunu barındırmak için yeterli oluyor. Cihaz üç olası konfigürasyonda kullanılabilir: tamamen açık, bir tarafı katlanmış veya tamamen katlanmış.

TEMMUZ’DA TANITILMASI BEKLENİYOR

Arayüz, kayma algılanır algılanmaz uyum sağlıyor. Samsung daha önce bunun gibi çok işlevli katlanabilirlerin patentini almıştı. Samsung Galaxy Z Fold3’ün seri üretime girdiği bildiriliyor ve katlanabilir cihazın bir sonraki Galaxy Z Flip akıllı telefonla birlikte Temmuz ayında gelmesi bekleniyor. Samsung geçtiğimiz günlerde 2021’de yıl sonuna kadar 7 milyon katlanabilir cihaz satmayı beklediğini belirtmişti.

 Samsung’un geleceği, hem kendi cihazları hem de diğer OEM’ler için büyük ölçüde esnek ekranlarda yatıyor. Katlanabilir cihazlarda bir artış bekleniyor, ancak bu, akıllı telefonların ortalama maliyetindeki bir artışı takip etmeli. Piyasanın katlanabilir cihazları kalıcı olarak kabul edip etmeyeceğini görmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

 

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin