Lamborghini Urus EVO’nun casus fotoğrafları ortaya çıktı

0
50
gösterim

Lamborghini, geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız 2022’de 4 yeni modelle karşımıza çıkacağını açıklamıştı. Çok fazla ayrıntı verilmese de bu dört modelin ortasında, Aventador’un yerini alacak yeni bir V12 motorlu araçla birlikte, şu anda yeni fotoğraflarını gördüğünüz Urus EVO’nun olacağı biliniyordu.

Yeni Lamborghini Urus EVO’nun casus fotoğrafları daha evvel de çıkmıştı, fakat makyajlı görünümünün ortaya çıkmaması için bugüne kadar daima kamuflajla birlikte görünüyordu. Geçtiğimiz günlerde ise heyecan uyandıran yeni model, karın içinde büsbütün kamuflajsız bir halde görüntülendi.

Yeni Urus EVO’nun 655 beygir güce sahip olması bekleniyor

Ortaya çıkan casus fotoğraflar, Lamborghini’nin en çok satan modeli Urus’un yeni ayrıntılarıyla nasıl bir görünüme sahip olacağını gösteriyor. Araca birinci bakışta bilhassa ön kısımda çok fazla bir değişiklik yapılmadığını görüyoruz. Lamborghini, kaput ve ızgaralar üzerinde minik değişiklikler yapsa da asıl değişimi, aracın art tarafına saklamış.

Evvelki modellere nazaran daha farklı bir art tampon dizaynına sahip 2023 model Urus EVO, bu sayede çok daha iri ve dikkat cazibeli duruyor. Natürel yeni modelin bunlarla hudutlu kalmadığını da belirtmek lazım. Çünkü araba devi, asıl değişimi kaputun altında yapmayı hedefliyor.

Şu anda satışta olan Urus, 4,0 litrelik V8 motorundan 641 beygir güç üretiyor. Hafif makyaj gören yeni modelle birlikte bu gücün en az 655 beygire çıkması bekleniyor. Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid’e rakip olacak Urus Hybrid’in ise 671 beygir güce sahip olacağı da konuşulanların ortasında.

Yeni Urus EVO hakkında söylenenlerin ortasında, iç yerde da teknolojik açıdan birçok yenilik yapılacağı var. Lakin yeni modelle ilgili tüm ayrıntılar şu anda bir sır üzere saklanıyor. Yeni Lamborghini Urus hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yalnızca casus fotoğraflarını bile gördüğümüzde heyecanlandığımız bu yeni model hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin