Lenovo yeni Legion Y90 modelinin videosunu yayınladı

0
43
gösterim

Bilgisayar cephesindeki başarısını özellikle Legion serisi modellerle oyuncu telefonlarına taşıyan ve iki yılda tanıttığı iki seride de kendi has tasarım dilini kullanan Lenovo, yeni modelini yavaş yavaş netleştiriyor. Telefonların yan tarafından çıkan kamera ve yine yan tarafına konumlandırılmış şarj portu oyuncu telefonu sektörüne inovasyon kazandırmıştı. Lenovo şimdi de ilginç tasarımlı bir başka telefonu, Legion Y90 modelini pazara sunmaya hazırlanıyor.

Lenovo Legion Y90 tasarımıyla ilgi çekiyor

Geçtiğimiz ay yeni oyuncu telefonu ile ilgili ilk bilgileri karşımıza çıkartan Lenovo, 144Hz yenileme hızına sahip bir ekrandan da söz etmişti. Bugün yayınlanan videoda donanım tarafına değinilmezken, dikkat çekici bir tasarım her zamanki gibi yeni Legion’da yer aldı. Lenovo Legion Y90, arka tarafın ortasında yer alan kamera kurulumu ve renkli “Y” harfiyle oyuncu telefonu olduğunu adeta haykırıyor.

Muhtemelen 14Hz yenileme ve 720Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip 6.92 inç büyüklüğünde E4 AMOLED ekranla gelecek olan amiral gemisinde Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyi göreceğiz. Ayrıca oyuncular için ince ayarlar barındıran ZUI arayüzü de Legion Y90’da yer alacak.

Çift motorlu hava soğutmalı sistemin dışında teknik olarak bilmediğimiz Lenovo Legion Y90’ın 1 Ocak’ta tanıtılması bekleniyordu. Ancak şirket ters köşe yaparak bu telefonu henüz tanıtmadı. Bakalım Legion Y90 ne zaman hangi özellikler ile gelecek? Sizler oyuncu telefonları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce en iyi oyuncu telefonlarını hangi üretici üretiyor? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin