LG şaşırdı! Artık bütçe dostu telefon yok!

0
45
gösterim

LG birkaç yıldır Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi markalarla rekabet etmekte zorlanıyor. Bu durum şirketin akıllı telefon bölümünün zarar etmesine neden oluyordu. Firma bu durumun önüne geçebilmek için bir süredir yeni düzenlemeler yapıyordu.

Son alınan kararlar doğrultusunda, firma artık bütçe dostu akıllı telefonu üretmeyecek gibi duruyor. Bunun yerine cihazların maliyetini düşürmesi için şimdilik adı bilinmeyen yeni bir ODM ( orijinal tasarım üreticisi) işe alınacak. 

LG artık bütçe dostu telefon üretmeyecek!

LG son zamanlarda  bütçe dostu akıllı telefon pazarında rekabet etmekte biraz zorlanıyordu. Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi markaların piyasaya sürdüğü modeller bu durumu daha da güçleştirdi. Bu durum karşısında şirket bütçe dostu telefon üretiminden vazgeçmiş gibi gözüküyor. 

LG, alışılmadık tasarımlara sahip olan Wing, Velvet modelleriyle pazarda daha çok dikkat çekmeyi başardı. Firma Sony ve HTC’nin kaderinden kaçınmak için bu tarz üst düzey akıllı telefonlara daha fazla odaklanmaya başlayacak. 

Bununla birlikte analistler, LG’nin düşük ve orta seviye piyasasına baktığında şirketin yakın zaman içinde bu segmentte başarıya ulaşma şansının oldukça düşük olduğunu yorumluyor. Firmanın işe yeni almayı düşündüğü ODM’in, gelecekte daha düşük maliyete sahip telefonların yapılmasında yararlı olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca şirketin bu hareketleri birçok kişi tarafından son çırpınışlar olarak nitelendiriliyor. Bakalım önümüzdeki yıllarda LG’nin durumu nasıl olacak. Siz LG hakkında neler düşünüyorsunuz? LG’ye ait akıllı telefon kullanıyor musunuz veya kullanır mıydınız? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Galaxy Buds Pro yeni renk seçeneğiyle ortaya çıktı!Donanım

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin