Linux hosting’de yenilikler

0
46
gösterim

Pandemi ve kapanmalar nedeniyle yaşananlar; işletmelerin çevrimiçi bir varlık oluşturmasının her zamankinden daha önemli olduğunu kavramamızı sağlamakla kalmadı; web sitelerinin yüksek düzeyde erişilebilir olmasına dair beklentileri de bir hayli artırmış oldu.

Kullanıcı deneyimine verilen önemin neredeyse web sitesi sunumunun ötesine geçmeye başlamasıyla çoğu işletmenin karşılaştığı zorluk, web sitesi altyapılarını artan müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirememekle ilgilidir. Web sitelerinin performans ve erişilebilirliğini doğrudan etkileyen doğru hosting tercihinin, işletmelerin büyümesini destekleyecek en önemli bileşenlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

 Bu bağlamda en güncel teknolojileri titizlikle izleyerek en iyi donanım, yazılım ve optimizasyonları sunma odağıyla hareket eden Turhost’un, 2022 için Linux ve WordPress Hosting altyapılarında devreye aldığı yeniliklerden söz etmek yerinde olacaktır.

Turhost’un Yeni Linux & WordPress Hosting Yapılandırmaları

Bilindiği gibi Turhost, 2004 yılından bu yana Türkiye’nin en güçlü web sitelerini ağırlamaya, girişimciler, blogger’lar ve işlerini büyütmek isteyen işletmeler için domain, hosting ve sunucu çözümleri sunmaya devam etmektedir. Turhost’un 120 000’den fazla müşterisinin güvenini kazanması, hızlı ve kesintisiz yayınlanan web sitelerini en gelişmiş donanımlarla desteklediğinin en önemli kanıtlarındandır.

Turhost’un  altını çizdiği en önemli noktalardan biri kullandığı tüm yazılımların orijinal ve lisanslanmış olmasıdır. Veri güvenliği açısından büyük önem taşıyan bu konu, tüm hosting sağlayıcıları tarafından önemsendiği sürece, web sitesi sahiplerinin / işletmelerin zarar görmesinin önüne geçilebilir.

Linux Hosting ve WordPress Hosting çözümleriyle büyümek isteyen işletmeler ve web sitesi sahipleri için 2022 yılı için Turhost tarafından devreye alınan yenilikleri şu şekilde özetleyebiliriz:

  • CloudLinux 8 Pro İşletim Sistemi: WordPress kullanan web sitelerindeki performans darboğazlarına dair ayrıntılı bilgi sunmaktan (PHP X-Ray), sunucu performansı ve kullanıcı başına tüketilen kaynaklar gibi birçok bileşenin detaylı izlenmesini  (merkezi izleme) sağlamaya kadar çok sayıda avantaja sahip.
  • Imunify360: Linux web sunucularının güvenliği için tasarlanan bu güçlü platform, proaktif gerçek zamanlı web sitesi koruması, antivirüs, WAF gbi birçok entegre özelliği bir arada sunabilmesiyle ünlü.
  • Kurumsal Acronis Bulut Yedekleme Hizmeti: Yedekleme, fidye yazılımı koruması ve anında geri yükleme gibi özellikleriyle şu ana kadar zaten Turhost’un sunucu hizmetlerinde yer almakta olan Acronis’ten, yeni yapılandırmalarla artık tüm hosting müşterileri yararlanabiliyor.
  • Ayrıca yeni cPanel lisans anlaşmaları, LiteSpeedv6.0’ya geçiş, MySQL 8.0 ve PHP 8.0 destekleri, yeni kurumsal NVMe depolama altyapıları, yeni 2. Nesil Xeon Gold R işlemcili donanım altyapıları ve yeni %100 yedekli bulut kümeleme altyapısı da 2022 Turhost Linux ve WordPress Hosting için devreye alınan yapılandırmalar arasında.

 

Dilerseniz Turhost Blog’dan Yeni 2022 Linux & WordPress Hosting Hizmetleri hakkında detaylara ulaşabilir ya da tüm bu yeniliklerle güçlendirilmiş hosting paketlerine doğrudan göz atabilirsiniz.

Sonuç

İşletmeler açısından web sitelerinin sürekli yatırım yapılan ve geliştirilmeye çalışılan bir platform olarak ele alınması artık neredeyse zorunluluk halini almıştır. Ancak bu çabaların en güncel yeniliklerle ve orijinal yazılımlarla güçlendirilmiş hosting altyapılarına dayandırılmaması; güvenlik risklerini, performans ve itibar kayıplarını beraberinde getirebilir. İşletmelerin büyümesinde etkili olan en önemli bileşenler arasında doğru hosting tercihinin geldiği unutulmamalıdır.

 

ADVERTORIAL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin