MediaTek ile Qualcomm rekabeti kızışıyor!

0
15
gösterim

Qualcomm‘un bu yılın sonunda bir amiral gemisi işlemciyi piyasaya sürmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Bu aşamada yonga setinin Snapdragon 898 olacağı söyleniyor. Piyasa hakkındaki genel beklenti bu çipin önümüzdeki yıl amiral gemisi telefonlarda bir standart haline geleceği yönünde ilerliyor. MediaTek şirketi de bu noktada boş durmayacak gibi görünüyor.

Qualcomm adlı şirketin en büyük rakiplerinden olan MediaTek, Dimensity 2000 üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Bu yonga seti şirketin 2022 için Android amiral gemisi işlemcisi olacak.

Bazı üreticiler Mediatek Dimensity 2000 işlemcisini test ediyor

Bazı sızıntı kaynaklarına göre birtakım üreticiler MediaTek Dimensity 2000 işlemcisini test etmeye çoktan başladı. Çipin şu anlık ortaya çıkan test modeli, üst düzey bir amiral gemisi yonga seti olduğunu gösteriyor. Özellikleri arasında ise 100W hızlı şarj ve 2K çözünürlüklü ekran gibi detaylar yer alıyor.

Yukarıdaki detaylar bazı Android amiral gemilerinin üst düzey işlemciyi kullanacağı anlamına geliyor. Bu noktada Qualcomm ile aralarında sıkı bir rekabet ortamının oluşacağı da açık olarak görünüyor. TSMC‘nin 4nm işlemci kullanması nedeniyle Dimensity 2000‘in birtakım avantajları var. Bu çip daha uzun bir bekleme süresinin yanı sıra daha iyi bir güç tüketimine sahip oluyor.

Sizlerin MediaTek Dimensity 2000 işlemcisinden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin