Microsoft eski iPhone kullanıcılarına kötü haberi verdi!

0
68
gösterim

Zoom rakibi iletişim uygulaması Microsoft Teams, görüntü ve sesin yanı sıra yazılı olarak da iletişim kurma imkanı veriyor. COVID-19 nedeniyle video konferans yazılımlarına yönelik talebin en çok yaradığı uygulamaların başında gelen Teams, rakiplerinde bulunan özellikleri bünyesine katarak kendini geliştirdi. Sanal toplantılarda sıkça tercih edilmeye başlandı.

Microsoft Teams sadece bilgisayarlarda da değil, mobil cihazlarda da kullanılıyor. ABD’li şirket, uygulamanın eski iOS işletim sistemlerini artık desteklemeyeceğini açıkladı. Microsoft, Ağustos ayının başlarında aldığı bir başka kararda OneDrive hizmetinin macOS Sierra ve High Sierra’da çalışmayacağını duyurmuştu.

Microsoft Teams, iOS 13 desteğini kaybetti

Microsoft Support sayfasından yapılan açıklamada, Teams uygulamasının yalnızca iki ana iOS sürümlerinde destekleneceği belirtildi. Örneğin güncel olarak iOS 14 ve iOS 13 işletim sistemleri Microsoft’un gereksinimleri arasında yer alıyor, ancak yeni iOS sürümü yayınlandığında bu durum değişecek. Şirketin politikasına göre, iOS 15 ve iOS 14 desteklenmeye devam edilecek.

Microsoft, iMore’a yaptığı açıklamada söz konusu kararını doğruladı. iOS 15 işletim sistemi yayınlandıktan sonra, Teams uygulamasının iOS 13 çalıştıran cihazları desteklemeyeceğini belirtti. Peki bu ne anlama geliyor? iOS 13 yüklü iPhone kullanıcıları telefonlarında yüklü olan Teams’i kullanmaya devam edecekler. Ancak önümüzdeki dönemlerde eklenecek yeni özelliklerden mahrum kalacaklar. Güncellemeleri almak için iOS 14 veya iOS 15’e yükseltme yapılması gerekecek.

Microsoft’un hamlesi, iOS 14 veya iOS 15’e güncelleme yapamayan eski iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarını olumsuz anlamda etkileyebilir. Uygulamanın çalışmaya devam edecek olması yerinde bir karar. Ancak Teams’e yeni özellikler eklendikçe haliyle okullar ve işletmelerin kullanımına açılacak, eski telefon kullanıcıları ise bunlardan faydalanamayacak. Bu anlamda ciddi bir çakışma yaşanması ihtimali mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin