Microsoft, Görev Yöneticisi’ne el attı! İşte yeni tasarım

0
47
gösterim

Microsoft, Windows 11 işletim sistemiyle yenilediği sistem uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Şimdiye kadar Fotoğraflar, Media Player ve Denetim Masası gibi önemli uygulamaların tasarımının güncellenerek Windows 11’le uyumlu hale getirildiğine şahit olduk.

Teknoloji devi şimdi de Görev Yöneticisi’ne el attı. Bilgisayarda çalışan arka plan hizmetlerini, işlemci ve RAM kullanımını ve daha pek çok detayı görmemizi sağlayan Görev Yöneticisi’nin tasarımı ve arayüzü tepeden tırnağa değişiyor. Uygulamanın yeni hali henüz test aşamasında olsa da, erken erişim imkânı yakalayan bir kullanıcı ekran görüntüsünü paylaştı.

Yeni Görev Yöneticisi nasıl olacak?

Yenilenen Görev Yöneticisi ile birlikte sekmeli arayüz tasarımı kaktı. Onun yerine Windows 11′ ile uyumlu kenar çubuğu sistemi kullanıma sunuldu. Önceden üst tarafta bulunan Performans, İşlemler, Uygulama Geçmişi gibi bölümlere artık sol taraftan ulaşılacak. Kullanıcı bir sekmeye tıkladığında onunla ilgili detayları tam ekranda sağ tarafta görecek.


Yeni Görev Yöneticisi, Windows 11 Insiders üyelerine açıldı. Fotoğraf: FireCube

Ek olarak Microsoft, Görev Yöneticisi’ne karanlık mod desteği de getirdi. Opsiyonel olarak sunulan karanlık mod yeni güncellemeyle artık Görev Yöneticisi’nde de kullanılabilecek. Tabii kullanıcılar uygulamayı siyah yerine beyaz görünümle de çalıştırabilecekler.

Windows Insiders üyeleri erişebiliyor

Yeni Görev Yöneticisi şimdilik Windows 11 Insiders üyeleri tarafından kullanılabiliyor. Test aşaması tamamlandığında ise genel kullanıma açılacak.

Sizler de erkenden deneyimlemek isterseniz, Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Insider Programı bölümünden Dev Channel kanalına katılarak Görev Yöneticisi’nin yeni sürümünü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak test aşaması hala devam ettiği için birtakım sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin