Microsoft, Office uygulamasını Chromebook’lardan kaldırıyor

0
77
gösterim

Microsoft yakında Chrome OS’de Android için Office uygulamasını kaldıracak.Şşirket Çarşamba günü bu kararını resmi olarak duyurdu. Uygulama, 18 Eylül’de Google Play Store’dan kalkacak ve bu noktada kullanıcıların web üzerinden Office.com veya Outlook.com üzerinden oturum açması gerekecek. 9to5Google’ın raporuna göre Office uygulaması, Chrome OS’den kaybolsa bile Android telefonlarda kullanılabilecek.

Web uygulaması aracılığıyla oturum açmak biraz zahmetli. Google’ın Chromebook’ları en iyi Google Drive ve ilişkili uygulamalarıyla çalışıyor. Ancak Microsoft, Android uygulamasını Chrome OS’de destekleme konusundaki fişi çekmek üzere.

Microsoft, Office uygulamasını Chromebook’lardan kaldırıyor

Microsoft, Chromebook’lardan indirilebilen Office uygulamalarına verdiği desteği sonlandırıyor. Microsoft, Play Store’da bulunan Android uygulamalarını kullanmak yerine artık Office’i yalnızca web uygulamaları aracılığıyla Chromebook’larda sunacak. Microsoft ile Chromebook’larında Android uygulamasını açan bazı kullanıcılara bu değişiklikle ilgili bir bildirim gönderiliyor.

Microsoft’un bu değişikliği neden yaptığı açık değil. Ancak şirket Chromebook’lar Hakkında başlıklı bir açıklamasında bu değişikliği “Chrome OS/Chromebook müşterileri için en optimize edilmiş deneyimi sağlama çabası” olarak tanımladı. Amaç ne olursa olsun, bu, Chromebook kullanıcılarına, henüz denemedilerse G Suite’i denemeleri için başka bir neden sunacak.

Chrome OS/Chromebook müşterileri için en optimize deneyimi sağlamak amacıyla, Microsoft uygulamaları (Office ve Outlook), 18 Eylül 2021’de web deneyimlerine (Office.com ve Outlook.com) geçirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin