Microsoft Teams nedir? Ne işe yarar?

0
88
gösterim

Microsoft’un son dönemde ayrı bir önem verdiği Teams uygulaması tam olarak nedir? İşte bu sorunun yanıtı.

Microsoft , Microsoft Teams platformunda öğrencilerin okuma becerilerini geliştirmeyi ve aynı zamanda eğitimcilerin öğrencilerin ilerlemesini daha iyi desteklemelerini sağlamayı amaçlayan yeni bir araç geliştirdi.

Yeni Okuma İlerleme aracı, masaüstü, Mac, web, iOS ve Android dahil tüm platformlarda çalışıyor.

Eğitimciler tek bir akıcı okuma pasajı yükler veya sınıflarının birçok düzeyine göre farklılık gösterir. Öğrenciler pasajlarını yüksek sesle okurlar, bir kayıt oluştururlar, öğretmenler daha sonra buna erişebilir ve bunları gözden geçirebilir.

Yeni Okuma İlerleme aracının kullanım örneklerinden bazıları şunlardır:

1. Özel görevler oluşturun

Öğrenciler, eğitimcilerin erişilebilir olan ve belirli bir öğrencinin okuma düzeyine ve ilerlemesine göre özelleştirilebilen tekli veya çoklu ödevleri yükleme yeteneğinden yararlanır. Öğrenciler ayrıca yüksek sesle okumayla ilgili her türlü damgalanmayı, stresi veya dikkat dağınıklığını ortadan kaldırarak kendi hızlarında ve rahat bir ortamda okuyabilirler.

2. Okuyun, kaydedin, gözden geçirin, tekrar edin

Teams’deki Tam Ekran Okuyucu teknolojisi ile öğrenciler, Biçim ve yazı tipi boyutu gibi sayfa ayarlarını, Okuma İlerleme deneyimlerini tercihlerine göre uyarlamak için düzenleyebilirler. Oradan öğrenciler, sesli ve/veya videolu olarak yüksek sesle okurken kendilerini kaydedebilirler. Gönderildikten sonra, öğretmenler kayıtlı ödevi gözden geçirebilir ve kendi kolaylıklarına göre geri bildirim sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin