Microsoft: Xbox Konsollara Android Desteği Planımız Yok

0
16
gösterim

Windows 11’in en çok beklenen özelliklerinden olan Android uygulama desteği geçici süreyle ertelendi ve ilk etapta kullanıma sunulmayacak. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft mağazasına Android alt sistem yazılımı eklenmişti ve bu testlerin yakında başlayabileceği anlamına geliyor. Peki Xbox konsollara Android desteği gelecek mi?

Öte taraftan Microsoft Store’a eklenen Windows Subsystem for Android uygulamasına detaylı baktığımızda “Xbox One” ibaresini görüyoruz. Bu da Android uygulamalarının Xbox oyun konsollarına gelebileceğini akıllara getirmişti. Ancak Microsoft bu konuda resmi bir açıklama yaptı ve beklentilere son verdi.

Bir Microsoft sözcüsü, Windows 11 Android alt sistemini yakın zamanda Xbox konsollarına eklemek için “planları olmadığını” doğruladı. Diğer birçok Microsoft Store uygulamasında olduğu gibi, Android için Windows Alt Sistemi gereksinimleri için listelenen bilgiler yanlış girilmişti.

Xbox’larda Android uygulama desteği kulağa hoş geliyor ve böyle bir şeyin olması durumunda Microsoft’un konsolları çok daha yetenekli cihazlar haline gelebilir. Ancak şu an için ufukta bir şey görünmüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin