Milli teknoloji hamlesi hedefleriyle yola çıkan Teknofest İstanbul’un festival alanı paylaşıldı

0
314
gösterim

TürkMedya’nın medya sponsorluğunu üstlendiği Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul’un yarışmalar ve etkinliklerle dolu renki ve enerjik festival alanının görseli paylaşıldı.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Teknofest’in resmi sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, “Herkesi, geleceğin teknolojilerinin doğduğu yere bekliyoruz.” ifadesi yer aldı.

İşte heyecanla beklediğimiz #TEKNOFEST’tin yarışmalarla, etkinliklerle dolu renkli, enerjik, cıvıl cıvıl festival alanı. Herkesi Geleceğin Teknolojilerinin Doğduğu Yere Bekliyoruz ?? ?? 20-23 Eylül ??İstanbul Yeni Havalimanı ?? #MilliTeknolojiHamlesi@T3Vakfi@istanbulbld pic.twitter.com/Y5hcVAjyXN

— TEKNOFEST İstanbul (@teknofestist) 5 Eylül 2018

“Hayal et, araştır, geliştir, üret” 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleşecek festivalle ilgili T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak, “Tam bağımsız Türkiye için hayal et, araştır, geliştir, üret” mesajını paylaştı.

???? #MilliTeknolojiHamlesi, tam bağımsız güçlü Türkiye için: ??Hayal et ??Araştır ??Geliştir ??Üret@teknofestist pic.twitter.com/vJWisjrU1m

— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) 5 Eylül 2018

12 farklı kategoride teknoloji yarışmaları Festivalin en önemli bölümünü ise 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları oluşturacak. Yarışmacı takımlara, hazırlık sürecinde kendi projelerini geliştirmeleri için teknik malzeme ve ekipman desteği verilerek, gençlerin teknoloji geliştirmeleri desteklenecek.

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin