Movano, sağlık takibi yapan yüzüğünü tanıttı

0
44
gösterim

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği CES 2022, Omicron varyantı sebebiyle çalkantılı bir süreçten geçse de birçok teknoloji sevdalısının dört gözle beklediği bir etkinlik olacak. Fuar kapsamında Movano adlı bir şirket, bugün tanıtımını yaptığı ilginç bir ürün ile sahne alacak. Söylentilere göre Movano Ring adlı giyilebilir teknoloji yüzüğü, kullanıcısının sağlığını takip ediyor.

Movano Ring, kullanıcının sağlığını analiz edecek

Giyilebilir teknolojinin insan sağlığına önemini gösteren ürünlerden birisi olmayı hedefleyen Movano Ring, kullanıcının sağlığıyla ilgili birçok veriyi analiz ederek uyarılar verecek. Öyle ki cihaz; kandaki oksijen seviyesi, uyku, solunum, sıcaklık, kalp atış hızı, kan basıncı, kalp atış hızının değişkenliği, adımlar ve yakılan kaloriler gibi birçok sağlık unsurunun takibini yapacak.

Olası kronik hastalık riskinin takibini de yapması beklenen Movano Rin, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruyla ‘en uygun fiyatlı sağlık cihazı’ sloganını kullanarak CES 2022’ye katılacak. Ancak ürün, Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayını henüz almış değil. Movano şirketinin CEO’su Mastrototaro, konuya ilişkin bir dizi açıklamalarda bulundu.

Diğer ürünlerin aksine biz hem tıbbi hem de tüketici odaklı olmayı hedefliyoruz. Bir tıbbi cihazın doğruluğu ve güvenilirliği ile tüketicinin görünümüne uygun olup, hissine ve satın alma isteğine sahip olmak istiyoruz. İşlerin düzenleyici tarafını çok ciddiye alıyoruz. Movano Ring olarak, FDA izinlerine henüz sahip olmasak da bu izni elde etmek için doğruluk çalışmalarını yürüteceğiz.

Movano, yüzüğü için henüz fiyatlandırma ayrıntıları paylaşmadı. FDA onayı almak için büyük uğraş veren şirket, herkes için tasarladıklarını söylese de kadınlar özelinde daha çok durduklarını söylüyor. Movano Ring, planları doğrultusunda ilk olarak 2022’nin ikinci yarısında cihazının beta sürümünü piyasaya sürecek.

Movano Ring projesi hakkında ilk izlenimleriniz nelerdir? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin