NASA sordu: Ay’a gitseniz yanınıza ne alırdınız?

0
51
gösterim

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), sosyal medya üzerinde başlattığı kampanya çerçevesinde kullanıcılara “Ay’a gitseniz yanınıza ne alırdınız?” sorusunu yöneltti.

NASA sordu: Ay’a gitseniz yanınıza ne alırdınız?

2024 yılında Ay’a yeniden gitmeyi planlayan ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Artemis Projesi kapsamında Ay’da insanlar için koloni kurmayı hedefliyor.

Ay’a biri kadın olmak üzere iki astronot göndermeyi planlayan uzay ajansı, konu ile ilgili bir sosyal medya kampanyası başlattı ve şu soruyu sordu; ”Ay’a gitseniz yanınıza ne alırdınız?

Uzay ajansı, “Bu büyük macera için neler hazırlayacağınızı görmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili bir sosyal medya kampanyası başlatan uzay ajansı, soruyu yanıtlamak isteyenlerin, cevap ve yorumlarını #NASAMoonKit (NASA Ay kiti) etiketi ile paylaşmalarını istedi.

In recognition of the upcoming #Artemis Green Run Hot Fire test bringing us closer to launching humanity to the Moon, we just have one question for you: What would you take with you to the Moon? ?

Share your #NASAMoonKit for a chance to be featured: https://t.co/5oa7FNBatM pic.twitter.com/FVhAgpAnhH

— NASA (@NASA) October 4, 2020

Ayrıca NASA, kampanyaya katılacaklar için zorluk seviyesi de belirledi. Kampanyaya zorlanmadan katılmak isteyenler, yanına alacakları malzemelerin sayısı ve boyutlarını dikkate almadan özgürce seçim yapabilecekler. Uzman modu adı verilen daha zor bir seviyede yer almak isteyenler ise NASA‘nın astronotlar için koyduğu kuralları dikkate almak zorunda kalacaklar.

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’na seyahat eden astronotların kişisel eşyaları için yalnızca 12,7 x 20,3 x 5,1 santimetrelik bir alana izin veriliyor. Uzay ajansının belirttiği bu ölçüler, astronotların yanlarına alabileceği eşya sayısını büyük ölçüde kısıtlıyor. Bu durum ise uzman modunu seçen kampanya katılımcılarının son derece seçici olmalarını gerektiriyor.

Peki siz Ay’a gitseydiniz yanınıza ne alırdınız? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

İşte 2020 BMW 3 Serisi Ekim ayı güncel fiyatları!Otomobil

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin