NASA’nın Mars’a ismini gönder kampanyasında Türkiye ilk sıraya yerleşti!

  0
  113
  gösterim

  NASA’nın 2020 Mars görevi kapsamında başlattığı bir kampanyada Türkiye ilk sırada yer aldı. İsmini Mars’a gönder adlı kampanya kapsamında dünya genelinde yaklaşık 8 milyon kişi ismini Mars’a göndermek için başvuruda bulundu.

  NASA’NIN 2020 MARS GÖREVİNDE TÜRKİYE İLK SIRAYA YERLEŞTİ!

   

   

  NASA, 2020 Mars görevi kapsamında ismini Mars’a gönder adlı bir kampanya başlattı. 8 milyon kullanıcının yaptığı başvurunun sonuçları açıklandığında ise herkesi şaşkına döndü. Yapılan açıklamaya göre kampanya kapsamında Türkiye’den tam 2,5 milyon kişi başvuruda bulundu. Rekor bir katılım gösteren Türkiye, ismini listenin başına yazdırmayı başardı.

  Kampanyanın başladığı tarihten itibaren liderlik koltuğuna oturan ve yerini korumayı başaran Türkiye’den 2,5 milyon isim Mars’a gönderilecek.
  Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliği de Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamada bulundu. Atılan tweet’e aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  NASA KAMPANYAYA KATILANLARIN İSMİNİ MARS’A GÖNDERECEK!

  NASA, 2020 mars görevi sırasında kampanyaya başvuranların isimlerini, Mars’a gidecek olan uzay aracına yerleştirilmiş bir çipe yazacak. İsimler Mars projesi kapsamı boyunca bu çipte muhafaza edilmiş olacak. Ayrıca kampanyaya katılan herkese NASA, üzerinde katılımcının isminin yer aldığı temsili bir biniş kartı hazırlayacak. 

  NASA’nın düzenlediği Mars’a ismini gönder kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin