Netflix oyunları, Xbox Başkanı’ndan övgü aldı!

0
46
gösterim

Her türlü dizi, film ve belgesele bir tık ile ulaşma ve reklamsız, kesintisiz izleme olanağı sağlayan Netflix, çektiği dizi ve filmlerin konseptlerini esas alan bazı oyunlar üretiyor. Sinema dünyasına zaten liderlik ederken, bir de mobil oyun sektöründe en azından ismini geçirmek istiyor olsa gerek. Xbox’ın Başkanı da bu konu hakkında bazı olumlu yorumlar yaptı. İşte ayrıntılar…

Xbox Başkanı “Netflix doğru yolda” dedi

Netflix’in mobil oyun girişimleri, Xbox Başkanı Phil Spencer‘ın dikkatini çekti ve Spencer, şirketin doğru yolda olduğunu ve akıllıca adımlar attığını söyledi. New York Times’ın Sway podcast’i ile yaptığı röportaj sırasında, teknoloji şirketlerinin ilham almak için nasıl oyunlar baktıklarından bahsetti. Sonrasında örnek olarak Netflix’i gösterdi. Satın aldıkları stüdyolardan ve İnteraktif eğlencenin yaratıcı sürecini öğrenmelerinden söz etti.

Spencer, Netflix ve Microsoft’un kendi Xbox Game Pass abonelik hizmetinin birbirleriyle karşılaştırılmasının doğru olmayacağını da ayrıca belirtti. Game Pass da Netflix gibi, kullanıcılara oyun erişimi sağlar. Ancak Netflix yalnızca erişim sağlarken, Game Pass onları satın alma ve onlara sahip olma hakkı tanır. Xbox patronu, iki oluşumun bu noktada ayrıldığını düşünüyor.

Abonelerine özel mobil oyunlar

Bu mobil oyunlar aslında atılmış yeni bir adım değil. Fakat geçen seneden beri mevcut olan oyunlar artık hem Android hem de iOS cihazların uygulama mağazalarında mevcut. Bu mobil oyunları indirmek için Netflix aboneliğinizin olması yeterli. Böylelikle ekstra bir ücret ödemeden oyunlara ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Netflix Games sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yalnızca 10 adet oyun bulunuyor. Şirketin şu anda konsol ya da PC için bir oyun planı yok. Ancak Netflix geçen sene Oxenfree‘nin yayıncısı Night School Studio‘yu satın aldı. Ancak Oxenfree 2: Lost Signals Netflix’e özel olmayacak şekilde bu yıl içinde PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için yayınlanacak.

Sizler Netflix’in ürettiği oyunlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Xbox Başkanı Phil Spencer söylediklerinde haklı mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin