Nintendo, yeni Mario oyununu yakında duyuracak!

0
47
gösterim

Nintendo markasının gelmiş geçmiş en köklü serilerinden biri olan Mario, yeni jenerasyon konsolların da çıkışıyla birçok farklı türde oyunla karşımıza çıktı. Son dönemde özellikle Mario Kart serisiyle milyonlarca ünite satış yakalayan Japon firma, çok yakın bir dönemde serinin son oyunu Mario Kart 9‘u duyurmaya hazırlanıyor.

Mario Kart 9, 2022’nin sonunda piyasada olabilir

Mario Kart 8 daha fazla içerikle sunulan Mario Kart 8 Deluxe, Nintendo için büyük başarılar elde etti, ancak oyuna eklenen yeni içeriklerin de son bulmasıyla bir devam oyununun vakti gelmiş gibi duruyor. Bir oyun endüstrisi danışmanına göre, Mario Kart 9 yapım aşamasında ve serinin şu ana kadar ki en fazla yenilik içeren yapımı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GamesIndustry’e konuşan Kantan Games danışmanı Serkan Toto, 2022 için birkaç tahminde bulundu ancak bunlardan biri tahminden çok içeriden alınmış bir bilgi gibi duruyor. Toto, Mario Kart 9’un şu anda geliştirme aşamasında olduğunu söyledi ve Mario Kart’ın bir marka olarak sadece mobil Mario Kart Tour‘un birkaç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana hiç olmadığı kadar sessiz bir sürece girdiğini kabul etti.

Mario Kart 8 Deluxe’ün Nintendo Switch’te hala çok iyi sattığının farkında olduğunu belirten Toto, Mario Kart 9’un bu yıl duyurulacağına kesin gözüyle baktığını ve yaklaşık 39 milyon ünite satmayı başaran Mario Kart 8 Deluxe’ün ardından hem Nintendo Switch hem de Wii U platformları için satışa sunulmasını beklediğini açıkladı.

Eğer çok büyük bir sürpriz olmazsa Nintendo’nun bu yılın ilk yarısında yeni Mario yapımını duyurması, yıl sonunda da piyasaya sürmesi bekleniyor. Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin