Nokia 10 PureView Snapdragon 875 ve safir ekranla gelebilir

0
34
gösterim

Nokia 9 PureView’in çıkışının üstünden 20 ay geçmiş durumda. Ancak bu telefonun takipçisi hâlâ görülmüş değil. Beklenen bu çıkışın çok yakında gerçekleşebileceği belirtilirken, asıl varisin Nokia 9.3 olmayacağı iddiası da dillendiriliyor. İddialara göre; HMD Global, 2021’in ikinci yarısı için Nokia 10 PureView adını taşıyacağı söylenen bir amiral gemisi hazırlıyor.
Bu telefonun paslanmaz çelik bir çerçeveyle ve safir camla korunan bir ekranla geleceği söyleniyor. Yani oldukça dayanıklı bir telefonun varlığından söz etmek mümkün. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 875 işlemcinin bulunacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Snapdragon 875’in resmi duyurusu 1 Aralık’ta yapılacak.
Nokia 10 PureView’de çok lensli bir PureView kameranın bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Burada Zeiss imzalı lenslerin kullanılması öngörülüyor. Nokia 9 PureView beş arka kamera ve 3D Uçuş Süresi sensörüyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı.
Nokia 10 PureView hakkındaki detaylar şu an için oldukça sınırlı. Ancak geliştirme sürecinde cihaza dair yeni bilgilerin ortaya çıkması sürpriz olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin