OnePlus, bazı modelleri için yazılım desteğini sonlandırıyor!

0
44
gösterim

Akıllı telefon pazarında her geçen gün yeni cihazlar aramıza katılmaya devam ediyor. Fakat bir yandan da üreticisi tarafından fişi çekilerek yazılım desteği sonlanan modeller mevcut. Bugün de OnePlus, 2 modeli için sunmuş olduğu desteği sonlandırdığını açıkladı.

OnePlus 6 ve 6T için yazılım desteği sonlandı!

OnePlus 6 ve 6T modelleri, 2018 yılında altı ay arayla piyasaya sürülmüştü. Qualcomm Snapdragon 845 yonga setini kullanan ve Android Oreo ile birlikte tanıtılan cihazlar, 6 ila 12 GB arası RAM seçenekleri sunduğu için oldukça gündem olmuştu. Fakat aradan geçen 3 yılın ardından şirket, artık yazılım desteğini sonlandırdığını açıkladı.

OnePlus 6, Android Oreo önceden yüklenmiş olarak gelirken, aynı yılın ilerleyen günlerinde OnePlus 6T, yazılım sürümünü Android 9 Pie’a yükseltti. Ardından OnePlus’ın üç yıllık yazılım güncelleme taahhüdünün bir parçası olarak ikili, resmi olarak Android 11 ve OxygenOS 11’e güncellendi.

Şu anda aktif olarak OxygenOS 11.1.2.2’i çalıştıran cihazlar için OnePlus forumlarında sessiz bir duyuru yapıldı. Bu modellerin son olarak Aralık 2021 güvenlik yapasını alacağı söylendi. Fakat Android 12 ve OxygenOS 12 OTA’yı almayacak.

Never Settle ekibi, forumda konuyla ilgili paylaştıkları yazıda şunları söyledi:

Merhaba arkadaşlar, 3 büyük güncelleme ve 3 yılı aşkın güncellemeden sonra, yaklaşık 60 Kapalı Beta sürümü ve 30’dan fazla Açık Beta sürümünden sonra şimdi bir bölümü kapatmanın ve OnePlus 6 ve 6T resmi yazılım desteğinin sona erdiğini duyurmanın zamanı geldi.

Desteğiniz sayesinde bu cihazlardaki yazılım deneyimini sürekli olarak iyileştirebildik. Ayrıca sürekli geri bildiriminiz için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Tüm beta test kullanıcılarına, 2018’den beri özellikleri kararlı sürüme yayınlanmadan önce test eden özel bir teşekkür kelimesini paylaşmak istiyoruz. Genel olarak daha iyi bir deneyim sağlamak için OxygenOS’u optimize etmede büyük rol oynadınız.

Bir kez daha, yol boyunca muazzam destek için hepinize en içten şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Bunların hiçbiri sizsiz mümkün olamazdı. Gelecekte daha da iyi ürünler geliştirmek için sesinizi dinlemeye devam edeceğiz.

2022 ve sonrasında OnePlus 6 veya 6T’yi kullanmayı düşünüyorsanız, olası güvenlik kusurlarıyla mücadele etmeniz veya üçüncü taraf yazılım kanallarını kullanmayı düşünmeniz gerekiyor. Neyse ki, OnePlus 6 ve 6T akıllı telefonunuza bağlı kalmayı düşünüyorsanız, yazılım desteği açığını kapatmaya yardımcı olabilecek bir dizi üçüncü taraf ROM bulunuyor. Hatta pek çok kullanıcı şimdiden LineageOS’u tavsiye etmeye başladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin