OnePlus Nord serisinin en yeni üyeleri için üzücü haber

0
31
gösterim

OnePlus Nord serisinin en yeni üyeleri N10 5G ve N100, geçtiğimiz ayın son günlerinde tanıtılmıştı. OnePlus’tan beklenen tarzda bir fark yaratmayan bu iki cihazla ilgili önemli bir açıklama daha geldi. Şirket, Android Central sitesine gönderdiği açıklamada N10 5G ve N100’ün Android 11’den sonra güncellenmeyeceğini belirtti.
Her iki telefon da kutularından Android 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Android güncellemeleri konusundaki sicil kaydı çok iyi olan OnePlus’ın bu iki cihazı kısa süre içinde Android 11 ile güncellemesine de kesin gözüyle bakılıyordu. Şirketin açıklaması, Android 11’in N10 5G ve N100’ün alacağı tek büyük güncelleme olacağını gösteriyor.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, OnePlus yazılım güncellemeleri konusunda oldukça aktif ve cömert davranıyor. Kullanıcıların da katılabileceği beta testi programları oluşturan şirket, bundan da kendisine sadık bir kitle oluşturmak için yararlanmıştı. OnePlus’ın OnePlus 7’den bu yana daha fazla telefon çıkardığını da belirtmekte fayda var.
OnePlus Nord N10 5G ve N100’ün OnePlus markası ve Oxygen OS olmadan standart telefonlar olduğu söylenebilir. Bu telefonların güncelleme ömrünü kısa tutmanın şirketi nasıl etkileyeceği de zamanla anlaşılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin