Oppo ilk 5G inovasyon laboratuvarını kurdu

0
44
gösterim

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, 5G bağlantılı ekosistemler için temel ürün teknolojilerini daha da geliştirmek amacıyla Hindistan’ın Haydarabad kentinde bulunan Ar-Ge merkezinde ilk 5G inovasyon laboratuvarını hayata geçirdi. 

Oppo açıklamasına göre yeni laboratuvarın kurulması, 5G’nin ticarileştirilmesinin daha da desteklenmesi konusunda Oppo için oldukça iddialı bir adım oldu.

KAMERA, PİL VE PERFORMANS LABORATUVARLARI KURULACAK 

Oppo, Hindistan’da kamera, güç-pil ve performans alanlarına tahsis edilmiş 3 laboratuvar daha kuracak. Bu laboratuvarlar, dünya çapında kullanılmak üzere en yeni ve en gelişmiş teknolojileri geliştirmeye odaklanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Oppo Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, “5G, Oppo’nun teknolojik gelişimi için her zaman temel bir yön oldu. Yerli yeteneklere son derece değer verdiğimiz en önemli pazarlardan biri olan Hindistan’da 5G laboratuvarının kurulmasıyla 5G ekosistemi içindeki temel teknolojilerde daha fazla atılım yapmayı ve ortaklarımızla sektör dönüşümüne yön vermeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre Oppo, 5G’nin küresel pazarlarda ticarileştirilmesini hızlandırmak için Ericsson ve Qualcomm gibi endüstri lideri ortaklarla yakın bir şekilde çalışıyor.

Bu sene İsviçre’de ticari bağımsız bir 5G ağı üzerinden ses ve veri gönderimlerini başarıyla tamamlayan Oppo, 5G bağlantısıyla Hindistan’dan ilk WhatsApp aramasını da gerçekleştirmişti.

KAYNAK : AA

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin