Pars espor VFŞL elemelerinden galip ayrıldı!

0
353
gösterim

VFŞL Elemeleri finalinde BeykentUni YouthCREW’u 3-0 ile geçen Pars espor VFŞL statüsüne erişti. Üç takımın katılımıyla gerçekleşen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Elemeleri sona erdi. Üç gün süren karşılaşmalarda VFŞL 7.’si BeykentUni YouthCREW, YL 2.’si Pars eSpor Kulübü ve YL 3.’sü Galakticos karşı karşıya geldi.

Üç takım, kazananlar ve kaybedenler olarak adlandırılan iki farklı gruba ayrıldı. Elemelerin ilk karşılaşmaları kazananlar grubunda Pars eSpor Kulübü’yle BeykentUni YouthCREW arasında oynandı. Pars seriyi 3-1 kazanarak adını finale yazdırdı. YC ise kaybedenler grubunun yolunu tuttu. Kaydebenler grubunda Galakticos karşısında ecel terleri döken YC, zorlu geçen seriden 3-2 galip ayrılmayı başardı. Bu zafer onları bir kez daha Pars ile eşleştirdi.

VFŞL Elemeleri finaline Pars, daha önce YC’yi mağlup etmeyi başardığı için 1-0 önde başladı. Alacakları iki galibiyet onlar adına yeterli olacaktı. İşler tam olarak da bu şekilde ilerledi. Serinin ilk karşılaşmasında Alive’ın harika Jinx performansı Pars’ı 2-0 öne geçirdi. İkinci karşılaşmada Vadi’de daha sağlam bir YC vardı. Erken oyunda geri düşseler de karşılaşmayı uzatmayı başarmış ve seriye ortak olmak adına bir fırsat yakalamışlardı. Maç onların lehine ilerlerken Luana’nın Camille ve Alive’ın Caitlyn ile Vadi’de yarattığı harikalar takımın sonunu getirdi. Karşılaşmayı kazanan Pars eSpor Kulübü seriyi 3-0’a getirdi ve VFŞL takımı olarak değerlendirilmeye hak kazandı.

(mynet)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin