PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı ortaya çıktı: İşte yeni Playstation

0
2
gösterim

PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı ortaya çıktı. Japon teknoloji devi Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 henüz piyasaya sürülmeden hayranlarını heyecanlandırmaya başladı. Önceki jenerasyonlarına kıyasla tasarım tarafında büyük değişimlere imza atacak olan firma, yeni özellikleri sayesinde de oyun keyfini en üst seviyelere tırmandırmayı hedefliyor. 

PLAYSTATİON 5 NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Sony’nin efsane oyun konsolu PlayStation 5 hakkında her geçen gün yeni bir sızıntı bilgi ortaya çıkıyor. PSErebus isimli Twitter kullanıcısının sızdırdığı bilgi ışında merakla beklenen PlayStation 5, 20 Kasım 2020 tarihi itibari ile Kuzey Amerika‘da satışa sunulacak. 

 

PlayStation 5 Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak: PlayStation 5 Kuzey Amerika’da satışa sunulduktan kısa bir süre sonra Türkiye’de de raflardaki yerini alacak.

PLAYSTATİON 5’İN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Dünya çapında sabırsızlıkla beklenen PlayStation 5’in Kuzey Amerika’da 499 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Şayet cihaz belirtilen fiyat etiketi ile satışa sunulursa Türkiye’de 4.000 – 5.000 TL arasında fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor.

PLAYSTATİON 5’İN ÖZELLİKLERİ!

Sony’nin en yeni oyun konsolu PlayStation 5’i AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulan sekiz çekirdekli bir işlemci ile gelecek. Söz konusu işlemciye ise Radeon Navi grafik işlemcisi eşlik edecek. 

Bu güçlü donanımın yanı sıra PlayStation 5, 4K hatta 8K görüntü desteğine kadar destek verecek. Ses tarafında ise yine AMD imzalı ses çipi yer alacak. 

Yep yeni özellikleri DualShock 5 ile satışa sunulacak olan oyun konsolu, daha gelişmiş titreşim yeteneği sayesinde kullanıcılarını oyun ile daha iyi bağdaştıracak. 

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here