PlayStation 5’in yeni tasarımı ortaya çıktı! işte yeni Playstation

  0
  161
  gösterim

  PlayStation 5’in tasarımına ait görüntü sızdırıldı. Japon teknoloji devi Sony’nin popüler oyun konsolu Playstation’ın 5. serisine ait şaşırtıcı bir tasarım görseli paylaşıldı. Paylaşılan görsele bakıldığında bugüne dek piyasa sürülen Playstation modellerini unutmamız gerekiyor.

   

   

  PLAYSTATİON 5 BAMBAŞKA BİR TASARIM İLE GELİYOR!

  Playstation 5 önceki jenerasyonlarına nazaran çok farklı bir tasarım ile kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. 

   

   

  Hollanda merkezli Let’s Go Digital’in ortaya çıkarmış olduğu ve Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne(World Intellectual Property Office-WIPO) yapılan bir patent başvurusu, konsolun olası tasarımını gözler önüne seriyor.

  “Bilinmeyen bir elektronik cihaz” olarak yapılan patent başvurusunda PlayStation 4’ünde tasarımında görev alan Yasuhiro Ootori’nun isminin olması, söz konusu cihazın bir oyun konsolu olarak değerlendirilebileceğini söylüyor.

  PLAYSTATİON 5’İN FARKLI BİR VERSİYONU OLABİLİR!

  Playstation 5 olduğu iddia edilen görsele bakıldığında en dikkat çekici detaylardan biri cihazın orta kısmında yer alan V şeklindeki boşluk. Bu girintinin Roma rakamı ile 5’i temsil ettiği il ifade edilenler arasında. Fakat cihazın ön kısmında oldukça fazla sayıda bulunan USB girişi, makinenin acaba geliştirici kiti mi sorularını akıllara getiriyor. 

  Henüz tasarımı hakkında kesin bir bilgi bulunmayan cihazın bu tasarımda çıkmasa dahi bu tasarıma sahip özel seri veya farklı bir versiyon olma ihtimalini de akıllara getiriyor.  

  2020 yılında piyasa sürülmesi beklenen cihazın resmi tasarımı ve özellikleri Playstation hayranları tarafından merakla bekleniyor. Her geçen gün hakkında çeşitli sızıntıları ortaya çıkan cihaz hakkında kesin bir bilgi sahip olabilmek için firmanın resmi açıklama yapacağı günü beklememiz gerekiyor.

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin