PlayStation için Game Pass hazırlıkları başlamış olabilir!

0
56
gösterim

Sony, PlayStation tarafının oyun dünyasında yeniden ön planda olması için çalışmalara başladı. Özellikle Xbox cephesinden gelen Game Pass hamlesine zamanında karşılık verememekle eleştirilen şirket, bu konuda oyuncuları sevindirecek çalışmalar yapıyor. İddialara göre Sony, diğer birimlerini de yeni servise hazırlatıyor.

PlayStation hediye kartlarında küçük bir düzenleme yapan şirketin, ilerleyen dönemlerde olası bir servise erişimi kolaylaştırmak istediği tahmin ediliyor.

PlayStation için Game Pass hazırlığı mı yapılıyor?

Yayınlanan raporlara göre ortaya çıkan iddia, özellikle PlayStation hayranlarında büyük bir sevince neden oldu. Birleşik Krallık‘taki perakendecilerden PlayStation hediye kartlarını çekmelerini isteyen Sony, 21 Ocak tarihine kadar yeni bir sistem üzerinde hazırlıklara başlayacak. Daha erişilebilir bir sistem üzerinde çalıştığı öğrenilen teknoloji devi mağaza sahiplerine, PlayStation Now için yeni bir hediye kartı sistemi geliştireceklerini belirtti.

Birleşik Krallık ile başlayan değişimin, tüm dünya geneline yayılması bekleniyor. PlayStation Now‘a ulaşım yollarını yenileyerek kullanıcı sayısında artışa gitmek isteyen Sony ise şimdilik herhangi bir duyuruda bulunmadı. Ancak gelinen nokta, firmanın Game Pass‘e rakip olacak bir sistem için kolları sıvadığı yönündeki iddiaları da oldukça kuvvetlendirdi. Ayrıca şirketin, PlayStation Plus ile de mevcut servisini birleştirmesi bekleniyor.

Temelde üç farklı yapıya sahip olacak yeni servisin ismi henüz belli değil. Farklı tarzdaki kullanıcılara da ulaşmak isteyen şirket aynı anda, hem bedava oyun dağıtacak, hem çevrimiçi oynama imkanını sunacak, hem de Game Pass tarzı bir katalog sistemini abonelerine sunacak. İlk gelen bilgiler şirketin, üç ayrı fiyatlandırma ile oyuncuları karşılayacağı yönünde. Bu sayede kullanıcıların elinin rahatlaması bekleniyor.

Xbox Game Pass sisteminin başarısı, böylelikle oyun dünyasında da taşları yerinden oynatmaya devam edecek. Netflix‘in dahi dahil olduğu rekabet, oyuncular tarafından ise oldukça olumlu tepkiler alıyor. Daha fazla oyuna daha ucuz fiyattan ulaşan konsol ve PC sahipleri, sistemlerin devam etmesini diliyor.

Peki sizler PlayStation cephesinden gelen hamleleri nasıl yorumluyorsunuz? Sizce Sony, cevap vermekle geç mi kaldı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin